"Okul Çağında Beslenme" ile Etiketlenen Konular

Beslenme ve diyet uzmanları okul çağındaki 5-6 yaşlarındaki çocukların beslenme alışkanlıklarının çok önemli olduğunu aktarıyorlar. Kahvaltıda eğer iştahsızlık varsa mutlaka 1 bardak süt içmesi sağlanabilir. Süt içmeye alışmamış çocuklar için laktozsuz süt önerilebilir. (daha&helliip;)
Çocuklar gerek evde gerek okulda sürekli enerji harcayarak her zaman hareketlidirler. Hava sıcaklıklarında görülen değişikliklerle birlikte özellikle okul çağında daha sık hastalanmamaları, enerjilerinin tükenmemesi için tüketilen besinlere dikkat edilmesi gerekmektedir. (daha&helliip;)
Çocuklarda sıvı tüketimi, fiziksel performansın yanı sıra zihinsel performansı da etkiliyor. Okula giden çocukların yeterli sıvı alıp almadıklarını kontrol etmek ise sizin elinizde. Pediatri Birliği Derneği ve Damla Su 'tarafından gerçekleştirilen "Çocuklarda Sıvı Tüketimi" araştırmasına göre, okula beslenme çantası götürme alışkanlığı çok düşük. (daha&helliip;)
Okullarda beslenme konusu her anne babanın en çok sorun yaşadığı sağlık problemlerinden biri. Ne kadar ev yaşantınız da çocuğunuzu sağlıklı beslenmeye yöneltseniz de okul esnasında ona ulaşmanız ve onu sağlıksız gıdalardan uzak tutmanız çok zor. Uzmanlar okulda beslenme konusunda tonlarca haber yayınlıyor ve bunun önüne geçebilmek için ellerinden geleni yapıyor. ...
Sayfa başına git