Evde Ayak Masajı

Evde ayak masajı

Yorucu bir günün ardından güzellik salonuna gidip masaj yaptırmak pek akla gelmez. Oysa bu lüksü evde yaşamak da mümkün. Aşağıdaki egzersizlerle ayaklarınızda ki yorgunluk şikayetinden kurtulabilirsiniz. Kendinize evin içinde sakin ve rahat bir köşe bulun. Ayaklarınızı 5 dakika sıcak suyun içinde bekleteceğiniz bir leğen hazırlayın.

Bu ayak banyosu rahatlatıcı olmasının yanı sıra ayaklarınızı gevşetmeye ye cildin yumuşamasına yardımcı olacaktır. Masaj: Bir ayağınızı gevşek bir şekilde diğer dizinizin üzerine atın. Masaj kremini ya da nemlendiriciyi parmaklarınızdan topuklarınıza kadar iyice sürün. Ayaklarınızı iki elinizin başparmaklarıyla iyice ovun.

Bu sırada kemiklerinizi iyice hissetmelisi siniz. Unutmayın; “Masajı her seferinde topuklardan ayak parmakları yönüne doğru yapmalısınız” diyor. Aynı şekilde topuk masajı da ayakları rahatlatmanın yollarından biri. Buna önce ayak bileklerinden başlayın.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir