Farklı vücut tipine göre palto

Sizi kilolu gösteren giydikleriniz olabilir bu nedenle ne giydiğinize çok dikkat etmelisiniz. Normal kiloda olabilirsiniz ya da çok az fazlalığınız da olabilir ancak giydiğinize dikkat etmiyorsanız ciddi kilo almış biri gibi algılanabilirsiniz. Özellikle indirim zamanlarında ne bulursak alıyoruz ve sonrasında hepsi elimizde kalıyor, bu nedenle alışverişlerinizde dikkat etmeniz gereken konuları İmaj Koçu ve Stil Danışmanı İrem Uğursoy sizlerle paylaşıyor.

İndirim zamanında ne alınmalı?

İndirim zamanında kendiniz için en iyi yatırım kaliteli bir üst giyim almak diyebiliriz. Kaliteli bir palto, mont veya kaban almanın tam zamanı. Farklı vücut tipine göre palto seçmekte yardımcı olmak için birkaç ipucu vermek istiyorum.

Armut ( Üçgen ) tipi vücut için ceket, mont veya kısa palto seçerken dikkat edilmesi gereken ipuçlar : Ceket, mont veya paltonuzun uzunluğu basenlerinizin en geniş kısmında bitmemeli. Ya biraz altında yada biraz üstünde bitmelidir. Aksi taktirde zaten geniş olan basenleriniz daha da dikkat çekecektir. Bununla birlikte basen kısmındaki büyük cepli modellerden kaçınılmalıdır.

Farklı vücut tipine göre palto

Üst giyim seçerken her zaman üçgen vücut şekli görünümünü elde etmeye çalışın ince belli görünün. Palto, mont, trençkot ve  ceketlerinizi bel kısmında daralan veya bel kısmında kemeri olan modeller kullanın. Paltonuz sizin reng tonu olmalıdır. Bu sayede doğal güzelliğiniz ortaya çıkacaktır.

Farklı vücut tipine göre palto

Tarzınıza farklılık katmak istiyorsanız, paltonuza bir broş takabilir, güzel bir şal ile farklılık katabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

İrem Uğursoy

İrem Uğursoy

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir