Fazla Kilo Nasıl Verilir ?

Fazla kilo nasıl verilir?

Şişman olduğunda giymek istediğin herhangi bir şeyi giyemiyor olmak üzücü. Ayrıca  kişinin sağlığı üzerinde pek çok risk oluşturabilmektedir. Bu düşünceler size tanıdık geliyorsa ve sizinde 30 kilodan fazla kilo vermeniz gerekiyorsa önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Kilolar arttıkça metabolizma zayıflıyor, kas kütlesi küçülüyor. Vücudunuzda besinlerden aldığınız fazlalıklar yakılamadığı için kolesterol gibi pek çok hastalıkla karşı karşıya gelebiliyorsunuz. Eğer gerçekten ‘Ben Kilo Vermek İstiyorum ‘ u kabullendiyseniz hayatınızda bazı değişiklikler yapmak zor olmayacaktır.

Canlı aktif bir yaşam Kendinize bazı hobiler edinin. Spor alışveriş veya herhangi bir şey için bile hazırlanmanız dışarı çıkmanız sizin hayatınızı biraz hareketlendirecektir. Sizi eğlendirebilecek ve kaslarınızı çok zorlamayacak hareketli seçenekler yapabilirsiniz. Sizin hoşlanmayacağınız sıkıcı gelebilecek bir egzersiz bulduysanız en azından yanınıza bir arkadaşınızı davet ederek eğlenceli hale getirebilirsiniz. Önemli olan çok kalori yakan egzersizler değil, sevdiğiniz eğlendiğiniz ve devam ettirebildiğiniz egzersizler sizin için faydalı olacaktır. Düşük kalori alımı Her bünyenin ihtiyacı olan bir kolari değeri vardır, doktorunuza veya diyetisyeninize de danışarak kendi kalori listenizi hazırlatın ve uymaya özen gösterin.

Yeterli ve kaliteli uyku al Uyku hem metebolizma hemde psikolojik sağlığın için çok önemli.Fizyolojik olarak uyku eksikliği vücudun Leptin seviyesini azaltıyor ki bu sizin daha fazla yemek yemeniz için bir sebeptir.  Ayrıca yeterli uykunun alınmaması Ghelin seviyesini arttırır,beyninize açlık mesajı gönderilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir