Fazla kiloların nedeni bunlar olabilir!

Fazla kiloların nedeni bunlar olabilir!


Pek çok insan çok az yediği halde bir anda ya da yavaş yavaş kilo aldığından bahseder.

Kilo almanın tek nedeni; çok fazla yemek yemek değildir. Yemek yemenin dışında fazla kilolara neden olan çok fazla faktör vardır.

Peki bunlar nelerdir?

  1. Gece geç saatlere kadar oturmak ve kalitesiz uyku kilo alımına neden olabilir.
  2. Gün içerisinde çok fazla stres yaşamanız iştahınızın artmasına neden olur. Bu durumda yüksek kalorili besinlere yönelerek kilo alabilirsiniz.
  3. Depresyon ve bu durumda alınan antidepresan ilaçlar, bazen kilo almanıza neden olabilir. Bu durumu doktorunuza belirtmek gerekir.
  4. Doğum kontrol hapları  kısa vadede kilo alımına neden olabilir.
  5. Tiroid hastalıkları metabolizmayı yavaşlattığı için kilo aldırır.
  6. Çoğu kadın menapoz ile kilo alır. Bu durumu sadece menapoza bağlamak doğru değildir, yaşın ilerlemesi de kiloda oldukça etkilidir.
  7. Pek çoğumuzun bildiği bir durum; sigarayı bırakan kilo alabilir. Fakat bunun nedeni sigara değildir. Sigara ihtiyacını karşılamak için tüketilen gıdalardaki artış kilo alımına neden olur.
  8. Kilo vermek için hiçbir şey yememek, kilo almaya neden olur. Bu nedenle diyet sürecinde dengeli ve yeterli beslenmek gerekir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir