Fazla kilonun zararları

Fazla kilonun zararları


Fazla kilo son 10 yıldır tüm dünyada önüne geçilmek istenilen bir sağlık akımı. Yaşam standartlarının artması ve kaynakların zenginleşmesi ile insanların daha hızlı kilo aldığını görmekte oldukça korkutucu. Fazla kilo ve beraberinden gelen hastalıklar insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Fazla kilonun zararları başlığı altında çok madde var aslında. En önemli etkilerinden biri öz güven kaybı yaşatması. Beyinde başlayan her sorun kişiyi hem fiziki hemde psikolojik olarak etkiler. Kilolu kişiler yapılan araştırmaya göre kendilerine güvenmek konusunda sıkıntı yaşıyorlar.
Sağlık konusunda tansiyon problemleri, kalp rahatsızlıkları, cilt problemleri, romatizma, mide problemleri bu hastalıkların başında gelir. Özellikle erken yaşlarda obezite ile hayata başlayan bireyler yirmili yaşlarda daha kötü şartlarda yaşamak zorunda kalabilirler.

Fazla kilo yani obezite konusunda Sağlık Bakanlığı ciddi bir proje başlattı. Sizde kilo problemi yaşıyorsanız önce doktorunuza, sonra bir diyetisyene yada Sağlık Bakanlığına başvurmanızda fayda var.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir