Gardırop hazırlarken yapılan önemli hatalar

Gardırop hazırlarken yapılan önemli hatalar

Sitemiz imaj koçu İrem Uğursoy, gardırobunuza uygun kıyafet seçimlerinde yapılan en önemli hataları açıklayarak ne yapmanız gerektiğinden bahsediyor.

Kıyafetler spontane bir şekilde satın alınıyor. O anki ruh hali ve keyfinize göre. Bunun sonucunda dolabınızda çok kıyafet olur ama aralarında bir uyum olmaz ve o kıyafetleri kombin etmek bir hayli zor olur. Bu sebepten dolayı kıyafet çok gibi görünse de giyecek şey yokmuş gibi gelir.

Bir kıyafeti satın alırken tek parça olarak düşünmek yanlıştır. O parçayı dolabınızdaki diğer hangi kıyafetlerinizle kombin yapabileceğinizi göz önünde bulundurarak almanız lazım. Almak istediğiniz yeni parça dolabınızdaki kıyafetlerinizle en az 3 kombin yapılabilir şekilde olması gerekir. Bu durum ayakkabı ve çanta için de geçerlidir.

Yaşam tarzınız, aldığınız kıyafetlerle uyumlu olmuyor. Örneğin; iş yerine giymek üzere bir bluz satın alıyorsunuz. Fakat eve gelince bluzun dekoltesinin fazla olduğunu fark ediyorsunuz ve iş yerinde giyemiyorsunuz. Veya doğum sonrası dolabınız çocuk ile gezmek ve yürüyüşlere uygun rahat ve spor kıyafetlerle dolu ama bir iş görüşmesine giyebileceğiniz kıyafetiniz yok. En iyi ihtimalde doğum kilolarından kurtulmanızı bekleyen kıyafetleriniz var. Eski kilonuza dönmek en az 1 senenizi alır. 5 senede veremediğiniz kiloları vermek daha da zor. Ama en önemlisi ŞU ANDA güzel görünmeniz gerekiyor, sadece kilolarınızdan kurtulduğunuzda değil. Fazla kilolarla da güzel görünebilmek sizin elinizde.

DİĞER HABERLER

İrem Uğursoy

İrem Uğursoy

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir