Gebelik Sırasında Kilo

Gebelik sırasında kilo

Gebelik sırasında alınan kilolar büyüyen bebeğinizin gelişimi için önemlidir. Sağlıklı bir hamilelik için kilo hakkında bilgi edinin. Gebelikte kilo alımı pek çok kadın için hassas bir konudur.


Bazıları hamilelik sırasında çok fazla kilo alacağından ve birdaha geri veremeyeceklerinden korkuyorlar. Diğer hamile kadınlardan yiyecek ve besin önerileri alıyorlar. Normalde zaten kilolu olanlar neden devamlı değilde sadece 9 ay boyunca endişeleniyorlar?  Gebelik için kilo gerekli ve kaçınılmaz bir gerçektir.

Kilo hem bebeğinizin gelişimi için hemde emzirme dönemi için size kazanç sağlayacaktır.Hamilelikte az kilo alımı bebeğin gelişimi için risk teşkil eder. Aynı şekilde aldığınız besinler bebeğiniz için harcandığından sizinde sağlığınız riske girer.Doktorunuz sizin vücut kitle indeksinize göre kilonuz hakkında size yol gösterecektir.

Çok yönlü diyetler;

*Fındık, yağlı balık, avokado, keten tohumu ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar,( Bu besinler beyin gelişimi ve yağda çözünen vitaminlerin emilmesi için önemlidir.)

*Yağsız et, derisiz tavuk ve hindi, balık, peynir, az yağlı yoğurt, fasulye gibi protein yönünden zengin besinler,

*Meyve, sebze, tam tahıllı ekmek ve tahıllar, tatlı patates ve fasulye gibi karbonhidrat içerirler.

Gün içinde sık sık sağlıklı atıştırmalıklar alın, sizin ve bebeğinizin güçsüz kalmasını önleyecektir. Abur cuburlardan uzak durun. onlar sizin beslenmeniz için değil kalori ihtiyaclarınızı karşılamak için tüketebilirsiniz. Bu nedenle aburcuburları sınıflandırın.

Hamileyken Kilo vermeye çalışmayın. Sadece doktorunuz tarafından verilen sağlıklı bir diyet ve yine aynı şekilde doktorunuz tarafından onaylanan egzersiz programı ile kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir