Gece Yemek Yemek

Gece yemek yemek

Gece yemek normalde vücudun dengesini bozan ve metabolizmamızı alt üst eden bir durumdur. Gece yemek hem kilo aldırır hemde sindirim sistemini alt üst eder. Midede kramplar, ekşime ve yanmalar tüm gününüzü mahveder.


Ramazan ayı ile birlikte gece yemek yeme konusunda çok soru aldık. Gece yemek yemek normalde metabolizmayı bozar. Neden mi çünkü gün içinde yenilen 3 öğün ve atıştırmalıklardan dolayı mide hep doludur. Çalışan mide gece dinlenir, siz 9 saat mesainizi biraz aşınca ne kadar bitkin düştüğünüzü hatırlarsınız. İşte mideniz de bu şekilde gece uyumak dinlenmek yani kendini kapamak ister.

Bu durum ramazan ayı için tersine dönmüştür. Çünkü diğer normal günlerde olduğu gibi gündüz yerine gece yemek yiyerek tersine bir düzen sağlanır. Bu aslında çok sağlıklıdır. Uzun bir süre gece dinlenen mide artık farklı saatlerde dinleniyor, aynı tatile çıkıp gece eğlenmek gibi. Uzun süre katı ve sıvı girişi olmadığı için akşam yada gece yenilen yemek kilo aldırmaz ve sağlık sorunu yaşatmaz.

Tek unutulmaması gereken konu az yemek, sık yemek ve sağlıklı beslenmektir. Ayrıca gece yemek yemeniz gerekiyorsa kesinlikle kahvaltılık yemelisiniz çünkü en hafif beslenme kahvaltı besinleriyle yapılabilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir