Göbek eritmek için öneriler

Göbek eritmek için öneriler


Kadın veya erkeklerde sık görülen ve çok şikayet edilen bir konu göbek ve bel çevresindeki yağlanma ve sonrasındaki estetik olmayan kötü görünümdür.

Özellikle yaz aylarında hareket etmemizi zorlaştıran, ince kıyafetlerimizin altından kendini belli eden, aşırı terlemeye yol açan bu yağlanmalar çoğu kişinin başı dertte.

Obezite Danışmanı Dr Haluk Saçaklı’nın yaptığı açıklamalara göre kötü beslenme, hareketsiz yaşam ve genlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı bel çevresinde yağlanmalar oluşur. Sadece göbek, basen eriten diyet programı yoktur. Yürüyüşler, yürüyüş bantları veya yüzme ile yapılan egzersiz programları ile bu bölgelerdeki yağ yakımlarını hızlandırmanız mümkündür. Bel çevresini mezurayla en dar kısmı, göbeği ise en kalın kısımdan ölçmek gerekir. Bu bölgelerde biriken yağlanmaları eritmek için tek kural; yeterli ve dengeli beslenme ve bölgesel egzersiz yapmaları olacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir