Göğüs küçültmek için ne yapmalıyım?

Göğüs küçültmek için ne yapmalıyım?


Göğüslerinin çok küçük olmasından yakınanlar kadar, göğüsleri büyük olduğu için rahatsızlık duyan pek çok insan var.

Peki bunun için illa bıçak altına mı yatmak gerekiyor, cevabı ‘hayır’.  Göğüslerinizin çok büyük olmasından şikayetçiyseniz birkaç egzersiz ile hem göğüslerinizi küçültecek hem de aynı zamanda göğüslerinizin dikleşmesini sağlayacaksınız.

  1. Elleriniz ve dizleriniz üzerinde durarak şınav pozisyonu alın. Kolları dirseklerden bükerek şınav çekin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.
  2. Yere sırtüstü uzanın, bacaklarınızı bükün. İki elinize birer dambıl ya da o yoksa bir litrelik su şişesi alın. 15 kez aşağı yukarı doğru hareket ettirin.
  3. Dik bir şekilde ayakta durun. İki elinize dambıl ya da su şişelerini alın ve kollarınızı dirseklerden bükerek ortada birleştirin. Bu pozisyonu 15 kez tekrar edin.
  4. Herkesin bildiği şınav pozisyonu alın. Yani eller dik, ayak parmakları üzerinde yere uzanın. Kolları bükerek aşağı, yukarı hareket edin. Bu harekette ilk aşamada zorlansanız da zamanla rahatça şınav çeker hale geleceksiniz. Özellikle şınav, göğüs kaslarınızı fazlası ile çalıştıracak.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir