Greyfurt yemek zayıflatıyor!

Greyfurt yemek zayıflatıyor!


Zayıflamak isteyenler için öneriler yapabilmek için yapılan araştırmaların birinde greyfurtun zayıflattığı ortaya çıktı. Lifli gıdaların tok tuttuğu gerçeği zaten biliyor. Özellikle meyve ailesinde yer alan bir çok gıdanın da zayıflama konusunda yardımı olduğu kesin.

Yapılan bir araştırma, günde normalinden fazla 14 gram lif yiyen kişiler yüzde 10 daha az kalori aldıkları ortaya çıktı. Elma, yaban mersini, kivi, mango, hurma ve ahudududa bol miktarda lif var ve çok daha az şeker içeriyorlar. Zayıflama konusunda bu meyveleri tercih etmenizde fayda var.

Birçok meyvede olduğu gibi armudu kabuklarını soymadan tüketin çünkü armut bu şekilde tok tutma özelliğine sahiptir. Ayrıca günlük lif ihtiyacınızın yüzde 15’ini karşılar. Armut sindirim sistemine de yardımcı olur. Herkese önerilmese de yemekle birlikte yarım greyfurt suyu içmek haftada 450 gram vermenize yardım edebilir. Greyfurt yağ depolayan insülin hormonunu düzenler ve kilo almanızı engeller.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir