Haftada 1 Kez Diyet Bozulur

Haftada 1 kez diyet bozulur


Bazen davetler, düğünler, kutlamalar, iş yemeklerinde ağır yemekler yenir. Yağlı kebaplar, kızartmalar, fazla alkol, hamurişi, ve daha pek çok şişmanlatma özelliği yüksek gıdalar tüketilmiş olabilir.

Aslında haftada 1 ‘er kez ve aşırıya kaçmadan diyeti bozarsanız beden dengeye girer. Ama haftada 2-3 kez ve çok yiyerek diyeti bozarsanız şişmanlatıcı etki kaçınılmazdır. Eğer bir önceki gece ağır bir kaçamak yaptıysanız ertesi sabah için önerilerimiz var size.

Yani ertesi sabah kaldığınız yerden devam ediyoruz derken yine de akşamın ağırlığını üzerinizden atmanız için bir önerimiz var:

Kahvaltı yerine:

1) Bir bardak yağsız süt ve 2-3 kaşık yulaf ezmesi.
2) İki fincan rezene-yeşil çay karışım ve 1 yeşil elma.
3) Bir kase yağsız, yeşil sebzelerden yapılmış çorba.
4) Unsuz, çok çok az yağlı, posalı mercimek çorbası.
5) Bir kase tarçınlı çilek ve 2 kaşık yulaf ezmesi. Bunlardan herhangi birini yapabilirsiniz. Benimbirinci sıradaki önerim iki fincan rezene-yeşil çay.Midesi bir önceki geceden çok kötü, bozulmuş ve asitli olarak kalkanlar ise sabah, ılık yağsız süt ve yulaf ezmesi karışımını seçsinler ve akşama kadar 2-3 fincan rezene ve yeşil çay karışımından içsinler. Öğlen yemeğinde aşırı kaçamak yapanlara akşam için öneriler: Akşama kadar bol rezene çayı ve 1 -2 şişe maden sodası için. Tuzu kısıtlayın. Koyu kahve, koyu çay ve asitli içecekten kaçının.

Akşam için öneriler:    1) Sebze çorbası. 2) Posalı mercimek çorbası. 3) 1 kase yağsız yoğurttan cacık ve bir avuç tuzsuz leblebi. 4) 1 kase şekersiz elma, kayısı kompostosu ve 1 avuç tuzsuz leblebi. 5) 1 bardak ılık, yağsız süt ve bir avuç tuzsuz leblebi

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir