Hamileler için giyim önerileri

Hamileler için giyim önerileri

Sitemiz imaj koçu İrem Uğursoy, hamilelerin en önemli sorunlarından biri olan giyimle ilgili çok önemli ipuçları veriyor.

Hamilelik döneminde size yardımcı olabilecek bu 3 kurtarıcı parça; hem rahat, hem de şık kombin yapmanıza yardımcı olur.

  • Düz renk elbise: Elbisenin rengi ‘’ renk tonlarınızda ‘’ olmalıdır. (ör: soğuk veya sıcak tonlar) Renk tonlarınız sizi daha genç, daha dinamik, daha hoş gösterecektir. Elbise modelleri ‘’A ‘’ kesim, “anvelop” elbise ya da “ampir” modeli olmalıdır. Göğüs altından genişleyen elbiseler karnınızı kamufle eder.

fazla kg 15 foto 1

Diz altında olan elbiseler size ağır bir görüntü kazandırır. Hafif görüntü kazanmak için, diz üstünde olan elbise uzunluğunu seçebilirsiniz.

Siyah veya gri elbise yerine kendi renk grubunuzdan değişik renkler bulmaya çalışın.

fazla kg 15 foto 1.1

  • Desenli elbise: Floral desenler, baklava, balık sırtı, dijital, çizgili, grafik, ekose, etnik, kamuflaj, kaz ayağı, etnik, kolaj, hayvan desenler, şal, soyut, pop art, geometrik desenler. Size yakışan desenleri stil danışmanınızdan öğrenmeniz daha iyi olacaktır. Doğru deseni seçtiğiniz zaman, kendinizi daha zayıf göreceksiniz.
  • Düz renk veya desenli uzun cardigan: Cardigan alırken yanında düz renkli ve desenli bir elbise alın. Cardiganın rengini “renk tekrarlayıcı kuralına” göre seçebilirsiniz. (geçen hafta yazdığım bilgi ) Örneğin: Elbisenin rengi bordo, dumanlı mavi, frambuaz, açık mavi, siyah ise; bordo, dumanlı mavi, frambuaz veya açık mavi cardigan ile güzel bir kombin yapabilirsiniz.

fazla kg 15 foto2

Kombin tamamlamak için opak çorap ve aynı renk ayakkabı alırsanız, bacak siluetinizin daha uzun görünmesini sağlarsınız.

fazla kg 15 foto3

Opak çorap, sadece siyah renk değil; bordo, koyu lacivert, kahverengi, cam yeşili, mürdüm renginde de olabilir. İsterseniz monokrom, isterseniz uygun veya zıt renk kurallarına göre ayakkabı ve çorap seçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

İrem Uğursoy

İrem Uğursoy

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir