Hamilelikte bitki çayı içmek sakıncalı mı ?

Hamilelikte bitki çayı içmek sakıncalı mı ?


Günümüzde pek çok hastalık ya da direnç güçlendirmek için bitkisel ürünlere başvuruluyor. Peki bitki çayları düşündüğümüz kadar faydalı mı?

Tedavi yöntemi olarak da kullanılmaya başlanan bitkisel ürünler, çoğu zaman işe yarıyor fakat kontrollü ve bilinçli kullanıldığı takdirde. Bu nedenle bir bitki çayı içeceksek hangi hastalıklarda önerilmediğini, günde ne kadar içilmesi gerektiğini araştırmakta fayda var. Hamileler için bu durum çok daha önemli. Düşük yapmaya bile neden olabilecek bitki çayları ile kendinizin ve bebeğinizin sağlığını riske atmayın.

Hamilelik döneminde içilebilecek bitki çayları:

Rezene, kuşburnu, zencefil, ıhlamur, papatya, yeşil çay, ısırgan otu çayı gibi çayları günde 2 bardağı geçmemek şartı ile ve kesinlikle hekiminize danışarak tüketebilirsiniz.

Hamilelik döneminde içilmesi önerilmeyen bitki çayları:

Ahududu, keten tohumu, fesleğen, sinameki ve özellikle ada çayı gibi çaylar düşük yapma riskini artırdığı için kesinlikle önerilmiyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir