Hastalıklardan Korunmanın Altın Yolları

Hastalıklardan korunmanın altın yolları

Hastalıklardan korunmanın yollarını bilmek hastalığa yakalanmamanın başlangıcıdır çünkü gerçekten hastalanmak istemiyor ve sağlıklı bir kış mevsimi geçirmek istiyorsanız bu kullara dikkat etmelisiniz.

El hijyeni hastalıklardan korunmanın ilkidir. Ellerin sık sık yıkanması önerilerek çocuklara da bu bilincin küçük yaşlardan itibaren aşılanması toplum sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Vücut direncini yüksek tutmak için ise iyi beslenmek gerekiyor. Beslenme alışkanlığı bozuk, sürekli hazır gıda yiyen, az sebze ve meyve tüketen, aşırı kirli ve ileri derece yorucu işlerde çalışanlara vücudunu özellikler C vitamini ve diğer vitaminlerle desteklemesi önerilmektedir. Zamanın da uygun tedaviye başlamak gerekiyor.

Uygunsuz antibiyotik kullanılmamasına da dikkat edilmelidir. Viral enfeksiyon var ise hastalık şikayetleri azaltacak ilaçlarla ve istirahat ile tedavi edilebiliyor. Ama bakteriyel enfeksiyon var ise erken dönemde alınabilecek antibiyotikler le bu hastalıklar daha kolay atlatılabiliyor. Hastanın hastalığını çevreye bulaştırmaması için maske takmak, tokalaşmamak, öpüşmemek, çatal, kaşık, bardak gibi eşyaları kullanmamak gibi tedbirler alması gerekiyor. Risk grubundakilerin grip aşısı olması korunmak açısından çok büyük önem taşımaktadır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir