Hızlı Zayıflama ve Vücut Sıkılaştırma

Hızlı zayıflama ve vücut sıkılaştırma

Egzersiz zayıflamak için en önemli etkendir. Vücudumuzun yüzde 80’i kas olduğu için kilo verirken kasları çalıştırmak kilo vermeyi mantıken hızlandıracaktır. En iyi kilo verme yöntemi kesinlikle yürüyüştür.

Postacı yürüyüşü ile daha hızlı kalori yakmanız mümkün. 15-20 adım 1 kalori yaktırır, 15-20 adım koşarak da aynı kaloriyi yakarsınız. Bu yüzden koşmak her zaman mantıklı değildir. 25-30 dk sonra zayıflamaya başlarsınız. Günde yarım saat spor yaparak zayıflamanız mümkün. Bu yüzden yürüyerek kilo yakmak mümkün olduğu gibi yarım saat yürümeyi de unutmamalısınız.

Günde 2 kez doğada yürüyüş ve suda egzersiz en ideal yöntemlerdir. Dışarıda dikkatinizi yürüyüşe vermeden daha fazla kilo vermeniz mümkün.

Aqua-Gym yani Su Jimnastiği son zamanlarda en popüler zayıflama yöntemidir. Ancak bilinçli su jimnastiği yapılmalı gerekmektedir çünkü tek başına yüzmek sadece kolları çalıştırır ve zayıflamak zordur. Bu yüzden su jimnastiği ile normal yüzmek arasında çok fark vardır. Suda zıplamak, ip atlıyor gibi hareketler yapmak, bel çevrenizi sağa sola kıvırmak suda su jimnastiği yapmak anlamına gelir.

Suda su topu oynamak, mücadele ederek yapılarak oynanan tüm oyunlar hızlı kilo vermenizi sağlar. Su jimnastiği ile günde en az 250 kalori ve en yüksek 600 kalori harcanabilir.

Genç kesim 20-30 yaşlarda genelde ağırlık seven kesimdir.  Aqua-Gym yani Su Jimnastiği son zamanlarda en çok yaş grubu 30 üzeri olanların tercih ettiği bir spor şeklidir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir