İdeal kilo ile meme kanseri riskini azaltın

İdeal kilo ile meme kanseri riskini azaltın

Ekim ayı ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’ ve 15 Ekim ‘Dünya Meme Sağlığı Günü’.  Pek çok tedavi yöntemi çıkması ve gelişmesine rağmen günümüzde meme kanseri nedeniyle dört kadından biri malesef hayatını kaybediyor.

Bu nedenle üzerinde durulması ve araştırılması gereken konulardan bir tanesi de meme kanseri riski. Meme kanseri en çok kadınlarda görünen, özellikle 30 yaş ve üstü kadınlar için çok büyük tehlike oluşturan bir hastalık. Her kanser gibi erken teşhisi çok önemli. Bu nedenle düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor.

Bunun yanında dikkat edilmesi gereken pek çok şey var. Düzenli ve dengeli beslenme ile elbette ki kanser ortadan kalkmaz fakat kanser riskini en aza indirmiş olursunuz.

Uzmanlar, boyunuza göre ideal kiloda olmanın meme kanseri riskini azalttığından bahsediyor. Menapoz dönemi ile daha da kilo alan kadınlarda, normal kiloda olan kadınlara göre meme kanseri görülme ihtimali fazlalaşıyor.

Aynı şekilde az yağlı beslenme şekli olan kadınlarda kanser riski çok daha az.

Düzenli yürüyüş ve hareketlilik de sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez kurallardan sadece bir tanesi.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir