İştah kesen yiyecekler

İştah kesen yiyecekler


Yemek yemeyi seviyor olabilirsiniz ve buna engel olmanız çok zorda olabilir. O zaman bazı besinlerle iştahınızın önüne geçmenizi öneriyoruz. İştah kesen yiyeceklerle daha az yemek yiyebilir ve bu sayede obezite riskinde kurtulabilirsiniz. Aşırı yemek yemek bir hastalık, bunun sonucu dünyayı tehdit eden obezite!

Karnabaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurtla tatlandırın. Bu karışım lif açısından zengin olduğundan sizi uzun süre tok tutmaya yarayacak. Salatalık tüketin,  salatalık kalorisi yok denilecek kadar az ve oldukça tok tutucudur.  Tatlı yerine 200-300 gr. mor eriği biraz tarçınla haşlayın ve suyunu için. Bu size kendinizi iyi hissettirecektir.

Farklı önerileri arıyorsanız işte onlardan biri; bir porsiyon yeşil fasulyeyi 20 dakika suda haşlayıp sirke, karabiber ve biraz tuzla tatlandırın. İsterseniz yağsız krema da katabilirsiniz.

Kendinize yeşil salata, uskumru veya ton balığı, kivi ve portakaldan oluşan bir ziyafet hazırlayın. Balığın içeriğindeki İyot, tiroit bezinin İşlevlerini hızlandırdığından açlık hissi giderilir. Öğünler arasında acıktığınızda kuru erik yiyin. Kuru erik kan şekerinin düşmesini engeller. Ancak fazla abartmayın. Çünkü bir kuru erikte 8 kalori var.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir