Kaç kere diyete başlayıp bıraktınız?


Kaç kere diyete başlayıp zor gelip bıraktınız ya da diyet sizi ne zaman bıraktı? Merak edilen aslında aranızdaki ilişki. Neden diyet yapmaya karar verdiğinizi veya neden bu ilişkinin sona erdiğini merak ediyorsanız önce kendiniz bir sormalısınız ya da bir uzmandan öneri almalısınız. Yaşam Koçu İpek Aydın biten diyetler ve nedenleri hakkında sizlere harika bir yazı hazırladı.

Kaç kere bir şey yapmayı istediniz, kaç kere başaramadınız. Asıl sorumuz şu, sonra ne oldu? Kendinizle didiştiniz mi? Bu didişmeyle kendinizi sıkıntıya soktunuz mu?

Haydi en favori konumuza gelelim. Kaç kere diyete başlayıp zor gelip bıraktınız ve ya o an içinde bulunduğunuz ruh hali diyeti kabul etmedi?? Tamam oldu da sonra ne oldu? Diyet bitti diye yemeğe içmeye mi geri döndünüz. Yani bu bir ceza şeklini mi aldı? Yok canım siz öyle şeyler yapmazsınız. Hakikaten yapmazsınız.

Diyeti kendiniz şekillendirmiş olabilirsiniz, veya eski bir diyetisyen reçetesini alıp kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Ama bakalım o eski reçetenin koşullarını hala taşıyor musunuz? Yani kilonuz, yaşınız, tetkik sonuçlarınız eskisi gibi mi? O zaman başladıktan sonra zor gelince diyetten caymak , sonra da kendimize kızmak ne kadar mantıklı?

Diyet ciddi bir iş, önce diyetisyeninize sonra da varsa Yaşam Koçunuza güvenmelisiniz. Yaşam koçu sizi diyetisyeninizin verdiği rotada tutmak, spor gibi yemek dışı aktiviteleri kontrol etmek ve asıl önemlisi sizdeki diyet stresini hafifletmek için var. Eğer olanak varsa mutlaka birlikte değerlendirilmeli. Diyet sonrası çizilecek yol Koç ile beraber daha verimli geçecektir.

O zaman geçmiş ve bırakılmış diyetlerin vebalini kendinize çıkarmayın. Kendinizi affedin, yaşam sizin, önünüzde başaracak çok şey var. Bir koç olarak size güveniyorum, siz de kendinize güvenin ne yapmak istiyorsanız ortaya koyun. Sonuçta kazanan siz olacaksınız.

DİĞER HABERLER

İpek Aydın

İpek Aydın

Yaşam Koçu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir