Kahvaltınızda neler olmalı ?

Kahvaltınızda neler olmalı ?


Sabah kahvaltınız da neler yemelisiniz neler masanızda olmalı bunları bilmenizde fayda var çünkü günlük enerji ihtiyacınızın dörtte birini kahvaltı karşılar. Kahvaltının önemi diğer öğünler kadar çok bu yüzden dikkat edilmeli çünkü kahvaltıda bir ana öğün.

Güzel bir sabah kahvaltısında süt ürünleri kesinlikle olmalı. Süt, peynir, yumurta, tahıllı ekmek, domates, salatalık, havuç olmazsa olmazlar arasında. Yanında portakal suyu yada elma suyu olursa zindelik konusunda ciddi değişimler yaşayabilirsiniz çünkü enerji sağlama açısında çok etkili meyvelerdir elma ve portakal.

Daha çok enerjiye ihtiyacınız varsa bal, reçel, tahin pekmezi gibi marmelatlar da tüketebilirsiniz. Çocuklar genellikle kahvaltı öğünlerinde isteksiz davranırlar. Onları özendirmelisiniz ve bu öğünün önemi anlatmalısınız . Özendirmek amaçlı kahvaltı masanızı daha özenli hazırlayabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir