Kalp Hastaları İçin Egzersiz Önerisi

Kalp hastaları için egzersiz önerisi

Ameliyat sonrasında ilk bir hafta ve on günlük süre içinde bir refakatçi eşliğinde olmak koşulu ile 10-15 dakikalık yorucu olmayacak şekilde yürüyüşler önerilmektedir.

Sonra ki yürüme sürelerinin giderek 3-5 dakika uzatılarak ilk bir ayın sonuna gelindiğinde günlük 45 dakikayı kapsayacak şekilde olması isteniyor. İkinci aydan sonra ise bu süre 45-60 dakikaya çıkabilmektedir. Bunun dışında doktorunun yasakladığı bir durum yok ise ortalama bir buçuk aydan sonra hasta her tür sporun yanı sıra araba kullanma, işe gitme gibi yaşam rutinine geri dönebilmektedir.

Kısacası kalp hastaları için spor çok önemlidir ancak kesinlikle kalp hastaları doktorlarına danışmadan ve doktor kontrolünde olmadan spor yapmamalıdır. Ne kadar siz kendinizi spor ve normal hayat için hazır hissetseniz de kesinlikle spor öncesi doktorunuza danışınız.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir