Kan Vermek Zayıflatıyor

Kan vermek zayıflatıyor


Kan vermek zayıflatıyor ve bunun dışında daha bir çok işe yarıyor, yani faydası çok. Kan vermek kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar, kandaki yüksek yağ oranı düşer ve kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır. Daha bir çok faydası var, sizin için yakından inceledik.


Kan Vermenin Faydaları

Vücudumuz verdiğimiz kanı geri kazanmak için 600-650 kilokalori (1 kilokalori= 1000 kalori) enerji kullanıyor. Bu enerjinin büyük çoğunluğu kırmızı kan hücrelerinin üretiminde kullanılıyor. Eritropoiez olarak isimlendiriler bu üretim süreci, geniş kemiklerin içindeki ilikte gerçekleşiyor.

-Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
-Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
-Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
-Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
-Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
-Kan bağışçısı her kan verdiğinde:
AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz
-Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
-Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir