Kansızlık için ne yemeli ?

Kansızlık için ne yemeli ?


Günümüzün sağlık problemlerinden biri olan kansızlık yada akdeniz anemisi gibi hastalıklar artık eskiye nazaran daha sık görülmeye başlandı. Kansızlık için ne yemeli yada ne yememeli bunlar hakkında detaylı bilgiye bu haberden ulaşabilirsiniz.

Kansızlık belirtileri; halsizlik, uykusuzluk, enerji eksikliği gibi bir çok durum kansızlık belirtilerinden bazılarıdır. Her gün aynı koşullarda bir gün geçirmek can sıkıcı olabilir. Öncelikle bu konuyu bir uzmanla paylaşıp serum tedavisi görmenizde fayda var çünkü en hızlı çözüm damar yolu ile alınan ek destekle sağlanır.

Eğer bunu evinizde yapmak ve kendinizin temin edeceği besinlerle yapmak istiyorsanız size bazı önerilerimiz var. Kansızlık için özellikle pekmez ilk sırayı alır. Keçi boynuzu yada üzüm pekmezi genelde daha sık önerilir. Her sabah aç karınla tüketmenizde fayda var.

Bunun dışında öğünlerinizde kırmızı et tüketimini artırmalısınız. Kansızlık için özellikle dalak, ciğer ve kırmızı et tüketmeniz gerekiyor. Bunun dışında ceviz, siyah üzüm, pestil gibi besinlerde kansızlık için tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır.

Kansızlık yaşayanların yememesi gerekenlerin başında kepekli ekmek geliyor. Bunun dışında yemekte aynı anda yoğurt tüketilmemesi gerekiyor. Asitli içecekler, soda, çikolata gibi besinlerden uzak durmanızda fayda var.

Kansızlık kesinlikle bir uzman kontrolü altında tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

2 Comments

  1. Avatar
    mustafa gürgan
    23 Ekim 2015

    mrabalar eskişehirden sürekli içime üşüme geliyor yaz kış fark etmeden acaba kansızlıkmı var uoksa ak ciğer de yani zatüre olmuştum tedavi oldum ama kansız olabilirmiyim kilom 105 boy 1.70 ne yapmam gerekiyor saygılar mustafa gürgan

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir