Kestane ile kabızlığa son!

Kestane ile kabızlığa son!

Kış mevsimi denince akla gelen ilk besinlerden olan kestane, her derde deva oluyor. Özellikle kabızlık sorunu yaşayanlar için kestane vazgeçilmez bir besin.

Kış yüzünü gösterdi, kestane pazarlarda, sokaklarda yerini aldı. Fazla kiloları ile başı dertte olanların pek sokulamadığı kestane, hafıza sorunu yaşayanlar, kabızlık sorunu çekenler gibi pek çok hastalığa deva oluyor.

Fiziksel ve zihinsel yorgunluğu da alan kestane, kış aylarının vazgeçilmezi. Özellikle kabızlık sorunu yaşayanlar, lif içeriği sayesinde bağırsakları hareketlendiren kestaneyi mutlaka tüketmeliler.

Kestane, tok tutma özelliği olmasına rağmen çok fazla tüketildiğinde fazla kilolara neden olabiliyor. Yerken unutulmaması gereken; 3 adet kestanenin bir dilim ekmekle eş değer olduğu. Bu nedenle tüketirken tadında bırakmakta fayda var.

Özellikle soba üzerinde sevilen kestaneyi pişirme yöntemi de oldukça önemli. En sağlıklısı haşlayarak tüketmek.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir