Kilo aldım, ne yapmalıyım?Kilo aldım, ne yapmalıyım?
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.927 kez okundu.

Havalar soğumaya başladı, kış yüzünü gösterdi. Özellikle kış aylarında azalan aktiviteler ile birlikte ortaya çıkan fazla kilolar neredeyse kaçınılmaz oluyor. Peki birkaç kilo da olsa alınan kilolardan kurtulmak için ne yapılmalı?

Öncelikle kesinlikle öğün atlamayın. Öğün atlamak, aç gezmek uzun vadede kilo vermenizi sağlamayacaktır. Hatta bir sonraki öğünde yaşadığınız açlık krizleri ile yüksek ihtimal ne yediğinizin farkına varmayacak, ipin ucunu kaçıracaksınız.

Kilo aldığınız için kendinizi cezalandırmayın. Kendinize pozitif bakın, aldığınız kiloları kabul edin ve bu kilolardan en kısa sürede kurtulacağınızı kendinize söyleyin.

Gardırobunuzu değiştirmek için acele etmeyin. Çünkü tüm çabalarınızla birlikte, eski kıyafetlerinizin içine rahatlıkla girebileceğiniz günler gelecek.

Tartı üzerinde yaşamaktan vazgeçin. Haftada bir ve özellikle sabahları tartılmaya özen gösterin. Devamlı tartıya çıkarak kendinizi strese sokmayın.

Aşırı ve yorucu egzersizlerden kaçının. Çok yorucu egzersizler, acıkmanıza neden olacak, böylelikle daha da kilo alacaksınız. Bu yüzden yavaş, düzenli bir egzersiz planı yapmalısınız.

Kolaylıkla ulaşabileceğiniz hedefler koyun. Örneğin ‘Bu hafta 2 kilo vereceğim’ gibi..

Etiketler:

Kilo aldım, ne yapmalıyım? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Dimitrova dedi ki:

    Çok zayflamak istyorm

Sayfa başına git