Kilo aldım, ne yapmalıyım?

Kilo aldım, ne yapmalıyım?


Havalar soğumaya başladı, kış yüzünü gösterdi. Özellikle kış aylarında azalan aktiviteler ile birlikte ortaya çıkan fazla kilolar neredeyse kaçınılmaz oluyor. Peki birkaç kilo da olsa alınan kilolardan kurtulmak için ne yapılmalı?

Öncelikle kesinlikle öğün atlamayın. Öğün atlamak, aç gezmek uzun vadede kilo vermenizi sağlamayacaktır. Hatta bir sonraki öğünde yaşadığınız açlık krizleri ile yüksek ihtimal ne yediğinizin farkına varmayacak, ipin ucunu kaçıracaksınız.

Kilo aldığınız için kendinizi cezalandırmayın. Kendinize pozitif bakın, aldığınız kiloları kabul edin ve bu kilolardan en kısa sürede kurtulacağınızı kendinize söyleyin.

Gardırobunuzu değiştirmek için acele etmeyin. Çünkü tüm çabalarınızla birlikte, eski kıyafetlerinizin içine rahatlıkla girebileceğiniz günler gelecek.

Tartı üzerinde yaşamaktan vazgeçin. Haftada bir ve özellikle sabahları tartılmaya özen gösterin. Devamlı tartıya çıkarak kendinizi strese sokmayın.

Aşırı ve yorucu egzersizlerden kaçının. Çok yorucu egzersizler, acıkmanıza neden olacak, böylelikle daha da kilo alacaksınız. Bu yüzden yavaş, düzenli bir egzersiz planı yapmalısınız.

Kolaylıkla ulaşabileceğiniz hedefler koyun. Örneğin ‘Bu hafta 2 kilo vereceğim’ gibi..

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

One Comment

  1. Avatar
    Dimitrova
    11 Mayıs 2015

    Çok zayflamak istyorm

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir