Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo aldıran yiyecekler


Hayatımızı sürdürebilmek için devamlı tüketmeliyiz. Ancak besin zincirleri içerisinde kilo aldıran yiyecekler bizi şişmanlatmak için hazırda bekliyorlar. Beslenme konusunda çok fazla öneriler bulunmaktadır ancak bunların bir çoğu kilo aldıran yiyecekler kategorisini ister istemez destekler. Bu haberde sizlere kilo aldıran yiyecekler hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle şekerli, unlu ve yağlı yiyecekler kilo aldıran yiyeceklerdir. Çünkü bu yiyeceklerin enerjileri çok fazladır. 1 gram yağ 9 kaloridir ve yağlı yiyecekler daha çok kilo aldırır. Soya sütü, süzme bal, pekmez, tahin, pirinç, yulaf sütü gibi bazı özel besinler de kilo aldıran yiyeceklerkategorisine giriyor.Hazır yiyecekler arasında kilo aldıran yiyecekler en çok öne tüketilenler hamburgeri, pizza, makarna, pohaça, börek ve benzeri gıdalardır. Yoğun iş hayatında hayatımızın akışını bozmamak adına hızlı ama sağlıksız yiyecekleri çok sık tercih ederiz ancak kilo aldıran yiyecekler adı altında yer alan bu tarz gıdaları tüketmekten vazgeçmeliyiz.

Bazı kanıtlar doğrultusunda ortaya konmuştur ki yapay tatlandırıcılar vücudunuzun doğal kalori alımı yeteneğine oyun oynayarak daha çok tatlandırıcı kullanmanızı sağlamaktadır.

Yağ oranı düşük veya yağsız yiyecekler, besin değerleri bakımından ayrı düşünüldüğünde paketlenmiş, işlemden geçirilmiş, karbonhidrat ve kalori oranı azaltılmış olarak üretilmektedir. Yağ oranı düşürülmüş yoğurt, peynir ve sütü bu durumun dışında tutarsak, yağ oranı düşürülmüş kek ve benzeri besinler kalori bakımından normal oranlardakine göre azaltılmış olsa da kalori dışında gene de aynı dezavantajlara sahip yiyeceklerdir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir