Kilo kontrolü için öneriler

Kilo kontrolü için öneriler

Kilo almak kilo vermekten daha kolaydır. Hızlıca kilo almamak için bazı kuralları es geçmemeniz gerekmekte. Zayıfladıktan sonra kilonuz kontrol altında tutmak için kurallarınız olmalı ve bu kurallar ömür boyu sizinle yaşamalı.

Zayıfladıktan sonra kilo almamak için suyla aranızın çok iyi olması gerekiyor. Günde bir kaç litre suyu kesinlikle tüketmelisiniz. Bu su tüketimi uzmanlar tarafından belirlenmelidir ancak 2-3 litre su kesinlikle yetişkin bir kişinin günde tüketmesi gereken değerlerdir. Yaşınıza göre beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. 30 yaşından sonra hal kendinizi genç hissediyor olabilirsiniz ancak metabolizmanız öyle demeyebilir. Sindirim sistemi 30 yaşından sonra yavaşlar ve buda kilo almanıza neden olan önemli etkilerdendir. Akşam geç saatlerde yemek yemeyip bolca su ve light gıdalar tüketerek açlığınızı basıtrabilirsiniz. Özellikle uyku modundaysanız gençken olduğu gibi kilo yakma oranınız düşer ve kilo almaya başlarsınız. Spor hayatınızda hep olmalı çünkü sarkan vücut yerini yağ ile doldurmak isteyecektir. Buna fırsat vermeden sporla tanışın ve hayatınızın vazgeçilmesi olsun. Beslenmenizde de bazı değişiklikler yapmalısınız. Hazır gıdalardan uzak durmalı, hamur işi ve yağlıları hayatınızdan çıkartmalı ve bolca yeşillik tüketmelisiniz

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir