Kilo vermek için “Taylan Kümeli” diyetiKilo vermek için “Taylan Kümeli” diyeti
18 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 4.427 kez okundu.

Kilo vermekle sağlıklı kilo vermek arasında çok fark vardır. Bu dengeyi atlayanlar verdikleri kilolardan sonra hastalıklarla boğuşurlar. Bu yüzden kilo verirken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer konuda her diyetin size göre olmadığıdır. Bu nedenle zayıflamak istediğinizde kulaktan dolma diyetlerle değil de uzmanların verdiği önerileri değerlendirin.

Doktor Taylan Kümeli, sağlıklı kilo vermek ve zayıflamak için kendi adını taşıyan taylan kümeli diyeti‘ni öneriyor. Kümeli diyeti sayesinde aç kalmadan, iştah kesici yiyecekleri tüketerek sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Taylan Kümeli Diyeti :

Uyandığınızda aç karnına ılık suya limon dilimiatarak (dilerseniz içerisine karanfil ve çubuk tarçında ekleyebilirsiniz) kahvaltınıza başlayınız. Yanında ise küçük bir miktar beyaz peynir2-3 adet zeytin1 adet 8 tahıllı ekmek ile dilediğiniz kadar yeşil bibersalatalık ve maydonoz yiyerek kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz.

Ara öğün olarak 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

Öğle öğününde 1 tabak (porsiyon) sebze yemeği diyetinize devam edebilirsiniz. Doktor Kümelinindiyeti içerisinde kullanılmasını önerdiği bazı sebzeler ise; Enginarpatlıcanbarbunyapazı,kuşkonmazbakla ve benzeri sebzelerdir. Ayrıca bu sebzeler bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkiler yapmaktadır.

İkindi öğününü ise ara öğün olarak görüp açlığınızı bastırmak için; 2 adet kuru kayısı veya kuru erik4-5 adet badem içi1 bardak yeşil çay ve akşam yemeğinden bir kaç saat önce de 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

Akşam öğününde hafif olması nedeniyle 1 tabak ton balıklı ve ya peynirli salata ile 1 bardak ayraniçebilirsiniz.

Ve diyetin son öğünü olarak yatmadan önce 1 bardak kefir ve 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Ya da 1 top light dondurma içerisine yarım kiwielma dilimleri4-5 adet çilek ve yarım dilim ananası atarak hazırlayabileceğiniz karışımı yiyebilirsiniz.

Taylan Kümeli

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git