Kilo vermek için

Kilo vermek için


Kilo vermek için neler yapılır sorusu oldukça geniştir. Her yaştan insanın uygulayabileceği bir çok madde vardır. Aslında sadece kilo vermek yani zayıflamak için değil, sağlıklı kalmak içinde bu kurallar uygulanmalıdır. Kilo vermek için neler yapılır birlikte göz atalım ve fazla kilolardan bir an önce kurtulalım.

Kilo vermek için önce giyimden başlıyoruz. Ne alaka diyebilirsiniz ama önemli. Günümüzde tayt kullanımı arttı, sebebi rahat olması ancak  sık sık tayt giyenler aldıkları kiloyu fark edemiyorlar. Tayt giyen kadınlar aldıkları kiloları fark edemedikleri gibi vücutlarını güzel görüyor ve beslenme alışkanlıklarına kulak asmamaya başlıyor, buda bir kilo alma nedeni oluyor.

Et tüketimine dikkat edin. Dört ayaklı hayvanların eti, tavuk gibi iki ayaklı ya da balık gibi ayaksız hayvanlara göre daha fazla doymuş yağ içerir. Ayrıca haftada bir kereden fazla çok miktarda kırmızı et tüketen kadınların kalp krizinden ölme riski artıyor.

Saat 19’dan sonra yemek yemeye son verin. Bu sadece öğün anlamına gelmiyor, geç saatlerde tüketilen her besin öğütülmekte zorluk yaşandığı için direkt yağ olabilir.

Her lokmanızı 20 kere çiğneyin, bu sayede yemek yemek süreniz uzayacak ve doyduğunuzu hissedecek kadar vakte sahip olacaksınız. Hızlı yemek yiyenlerin hızlı kilo aldığı ve kilo vermekte zorlandığı kanıtlandı. Bu nedenle çok çiğneyip yavaş yemek yiyin.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir