Kilolarımızla barışık kalarak vücudumuzu tanımak

Kilolarımızla barışık kalarak vücudumuzu tanımak


Sitemiz stil danışmanlarından İlkay Çoruhlu’nun kaleme aldığı “Kilolarımızla barışık kalarak vücudumuzu tanımak” yazısını sizlere sunuyoruz.

 

Merhaba sevgili okurlar, bir önceki yazımızda sizlere moda – stil ve trend kavramlarının öneminden ve kıyafet kombinleri yapmanın ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik, bugünkü yazımızda kilolarımızla barışık kalarak vücudumuzu tanımaktan bahsedeceğiz, ve mutlak suretle her birimiz vücudumuzda en beğendiğimiz bölgeyi belirleyip nasıl ona göre giyinmemiz gerektiğini fark edeceğiz.

Sevgili okurlar, fazla kilo ya da dönem dönem kilo almış olmak her birimiz için bir sorun, bunu ben de birebir yaşadım ve tecrübe ettim, zaten doğduğumdan beri kilolu bir çocuktum en son 20 yaşında tartının üzerine çıkıp da 85 rakamını görünce bu böyle gitmez dediğimi çok net hatırlıyorum Sonrasında uzun zaman alan bir spor ve rejim programı ile şimdiki kiloma geldim, senelerdir aynı kiloyu koruyorum ama ne yazık ki Türk kadınının çoğunda olan ve çoğumuzun ‘’ Su içsem yarıyor ‘’ cümleleri ile tasvir ettiğimiz metabolizma yavaşlığı bende de olduğu için sürekli su şişeleri ile gezerek ve dönem dönem aç yaşayarak bugünkü halimi koruyabiliyorum.

Kilolu dönemlerimde yakın bir aile dostumuzun bana söylediği bir sözü hiç unutmadım, hatta o söz modaya bulaşmama sebep oldu diyebilirim, kendisi bana ‘’ İlkaycığım tabiî ki kilo vermeye çalış, ancak isteğine ulaşana kadar bu halinin keyfini çıkar, kilolu kadın asla çirkin değildir, aksine çok sevimlidir, çok sempatiktir ‘’ demişti ve eklemişti; ‘’ Önemli olan bu kilolar ile en güzel nasıl görüneceğini bulman ‘’

Ne kadar da doğru söylemiş; o sohbetten sonra resmen vücudumu analiz etmeye ve en beğendiğim yönlerini görmeye çalıştım, bacaklarım fena sayılmazdı, eh göğüslerde biraz dekolteyi taşıyabiliyordu pekala, hiç unutmam annemi çekiştire çekiştire çarşıya götürüp koyu bordo renkli hafif göğüs drape dekolteli 44 beden !! bele oturan ve tam dizde biten bir elbise bulana kadar ayaklarımıza kara sular inmişti ve o elbiseyi tam 2 sene paralanana kadar giyindim.

Siz de böyle yapın vücudunuzda en beğendiğiniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeyi bulun ve bundan sonra oraya vurgu yaparak giyinin, bunun sizin üzerinizdeki moral dopingine ve yaşadığınız özgüvene inanamayacaksınız, hatta o kadar kendinize güveneceksiniz ki eğer kilo vermek istiyorsanız bu süreç bile hızlanacak.

Bir düşünün, bacaklarınızı mı ön plana çıkarmak istiyorsunuz ? beliniz ince olabilir o zaman belinize vurgu yapın, boyunuz uzun olabilir o zaman bu avantajı kullanabileceğiniz bir tarz oluşturabilirsiniz, saçlarınızı çok beğeniyorsunuzdur, o zaman uygun bir makyaj ve küpe kolye kombinasyonu ile dikkatleri baş bölgenize çekin, ya da göğüs kısmınızı çok beğeniyorsunuzdur, o zaman o bölgeye vurgu yapacak gömlek, bluz yada elbise modellerini bulmalısınız, yada omuzlarınız bir yüzücü kadar şekilli ve kalkıktır o zaman dikkati baş-omuz aralığına çekmek gerekir.

Unutmayın hayat başarılı ya da başarısız küçük denemeler ve yanılmalarla mükemmelleşir, siz de zamanla küçük denemelerle ve tecrübelerle vücut tipinize ve renginize uygun olabilecek kıyafetleri bir bakışta anlayabilecek bir bakış açısı ve tecrübeye sahip olacaksınız, zaten zevklisiniz, küçük hoşnutsuzluklarınızda var ise kaybolup gidecek, sadece kendinize biraz zaman verin ve güvenin.

Bir sonraki yazımızda toplamda 7 tane olan vücut tiplerini ayrı ayrı inceleyeceğiz ve her bir vücut tipinin nasıl giyinmesi gerektiğine örnekler vereceğiz. İster zayıf, ister şişman, ister balık eti olsun vücut tipleri toplamda 7 tanedir ve her bir vücut tipinin giyinirken uygulaması gereken ayrı ayrı kuralları vardır, bunları göreceğiz.
Ondan sonraki yazımızın içerik konusu ise ‘’NASIL DAHA GENÇ GÖRÜNÜRÜM‘’
Lütfen kendinizi sevin ve hemen memnuniyet bölgelerinizi bulun.

DİĞER HABERLER

İlkay Çoruhlu

İlkay Çoruhlu

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir