Kilonun göğüslerde etkisi

Kilonun göğüslerde etkisi

Fazla kilolarda birlikte göğüslerin büyümesi kaçınılmazdır. Özellikle bazı kadınlarda göğüsler vücutta en hızlı kilo alan bölgelerden biridir. Kilo alıp sonra zayıflasanız da göğüslerdeki kilolar kalıcı bir hal alabilir. Ayrıca kilolu kadınlarda meme kanseri riski git gide artmaktadır.

Kilonun göğüslerde etkisi önemlidir çünkü ileri ki dönemlerde meme kanserine neden olabilir. Bu nedenle vücudunuza nasıl kilo verdirmek için diyetler uyguluyorsanız göğüslerinizin sağlığı içinde bazı özel egzersizler yapmanızda fayda var.

Göğüslerinize egzersiz yaptırmak için önce ihtiyacımız olan üç kiloluk ağırlıklardır. Günde 15-20 kez tekrar edilmesi gerekir ve sonuç alana kadar yapılmasında fayda vardır. Sırt üstü yatarak avuçlarınızı karşılıklı gelecek şekilde göğsünüzün üzerinde ağırlalıkları iki elinizde tutun aşağı. Bu pozisyonda yukarı hareket ettirin. Bu hareketi her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Yaparken karnınızı sıkın, her seferinde 10 – 15 defa tekrar edin.

Daha sonra kollarınız göğsünüzün üstünde tutarak sırt üstü uzanın. Dirsekleriniz yardımıyla kollarınızı açıp kapatın. Kollarınız vücudunuza değdiğini görün ve orada bekleyin. Bu hareketle göğüslerinizi sıkıştırıp  kaldırarak destekleyin. Bu hareketi ise her seferinde 15 kez civarında tekrarlayın.

Daha yalın bir şekilde anlatmak gerekirse elinizdeki ağırlıklar ile sırt üstü yatarak kollarınızın arasına göğüslerinizi getirerek onları düzenli şekilde sıkıştırın. Oldukça fazla farklı yönlerden sıkıştırma yapın. Kas gibi düşünerek onları hırpalamayın, sadece sıkıştırın ve gevşeltin.

Göğüs egzersizlerinizi düzenli olarak her gün yapın, düzenli egzersiz göğüslerinizi sıkılaştıracak ve sizi risklerden bir nevze de olsa koruyacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir