Kış hastalıklarından korunun

Kış hastalıklarından korunun


Soğuk havaların gelmesi ile beraber hastalıklar da kapımızı çalmaya başladı. Direncimizi güçlendirerek hastalıklara karşı nasıl korunabileceğimizin ipuçlarını veriyoruz.

Hastalıklara karşı kalkan olacak öneriler;

Su tüketimini azaltmayın. Havaların soğuması ile birlikte su tüketimi de azaldı. Unutmayın, su tüketimi sağlık için son derece önemli. Günde 2,5 litre su içmek gerekiyor.

Her gün bir kase yoğurt tüketin. Zararlı bakterileri yok ederek bağışıklık sistemini güçlendiren yoğurt, vücudumuz için çok önemli bir besin.

Yemeklerinizde sarımsak kullanın. Çok önemli bir antioksidan olan sarımsak, tam bir virüs savaşçısı. Bu nedenle yemeklerinizde mutlaka bir diş sarımsak kullanın.

Yiyecek ve içeceklerinizden zencefili eksik etmeyin. Kanserden koruyan zencefili çay olarak ya da yemeklerinizde tüketebilirsiniz. Safra kesesi sorunu olanlar, ağrı yaptığı için kullanmamalı. Hamileler ise günde sadece bir bardak tüketmeli.

Yemeklere ve çorbalara zerdeçal ekleyin. Önemli bir detoks olan zerdeçal, kanserden de koruyor.

Bol miktarda meyve tüketin. Özellikle kış meyvelerinden portakal, mandalina, greyfurt tüketmeye özen gösterin. Önemli bir c vitamini olan bu meyveler direncinizi güçlendirecektir.

Haftanın iki günü mutlaka kurubaklagil tüketin. Kurufasülye, mercimek, soya fasülyesi ve nohut yemeklerini haftada 2 kere tüketmeye çalışın.

Nar, bu mevsimde oldukça önemli. Günde bir adet narı mutlaka tüketin. Vitamin ve mineral açısından zengin olan nar, bağışıklık ve savunma sisteminin güçlendirilmesini sağlıyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir