Kışın Kilonuzu Koruyun

Kışın kilonuzu koruyun


Kışın kilo almak kaçınılmaz. Yazın verilen kilolar kışın kesinlikle hepsi de olamasa büyük bir kısmı geri alınır. Kilo vermek zordur ancak kilo almak gerçekten çok kolaydır. Kışın kilonuzu korumak ise gerçekten en zor olan şeylerden biridir.

Yaz aylarında dikkat edilen düzenli beslenme, kilo kontrolleri ve hareketli yaşam, kış mevsiminin gelmesiyle yerini yanlış beslenme alışkanlıklarına ve hareketsiz yaşama bırakıyor. Diyetisyen Müge Arslan, kışı fit ve sağlıklı geçirmek için uyarıda bulunuyor. Kış aylarında soğukların artmasıyla beraber, bazal metabolizma hızınız ve vücut ısınız da düşer.

Vücudunuz normal ısı düzeyine ulaşmak için fazladan enerjiye ihtiyaç duyar. Bunun sonucu olarak kış aylarında yemek yeme isteğiniz artar, buda sizi yüksek enerji veren karbonhidratlı gıdalara yöneltir. Havaların soğumasıyla beraber, hareketsiz bir yaşamla baş başa kalırsınız ve sonucunda kış aylarında alınan kilolar kaçınılmaz olur.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir