Kişisel Fitness Seviye Ölçümü

Kişisel Fitness Seviye Ölçümü

Vücut şekli, yaşam biçimi, genler ve kardiyovasküler yeteneği tüm insanların kişisel fitness faktörünü şekillendirir. Fitness seviyesi ve süreci her beden için ayrı uygulanmalıdır. Çünkü her beden de farklılıklar vardır. Yaşam tarzı, kas dokusu, genetik ve genel sağlık düzeyi belirlendikten sonra kişisel fitness planı yapılmalıdır.

Düzenli olarak her zaman bireysel ölçüm ve fiziksel aktivite yapmak gerekmektedir. Egzersiz sizi sağlıklı beslenme alışkanlığı da sağlar. Fitness düzeyinizi ölçmek sizin için size bazı yollar öneriyoruz.

Fitnessin Beş Bileşeni

Fitness ölçümü çok boyutludur. Uzun mesafe koşucuların sağlıklı akciğerleri olduğu için bacakları ve tüm kardiyovasküleri mükemmel denecek şekilde çalışır. Sağlık esneklik ve gücü iyi bir şekilde sağlamaktır. Uygun kilo, aerobik ve normal ağırlık aralığı egzersiz değildir. Genel fiziksel uygunluk beş farklı unsurla açıklanır;

  1. Aerobik veya kardiyovasküler dayanıklılık
  2. Kas gücü
  3. Kas dayanıklılığı
  4. Esneklik
  5. Vücut kompozisyonu

Fitness bu beş bileşeni optimize etmek için yapılmalıdır, genel fitness ve genel sağlık arttırmak için bu beş madde çok önemlidir.

Nasıl bir Eylem Planı Geliştirmek Gerekir ?

Belirli sağlık sorunları gidermek için fitness eğitimlerini rutin uygulamadan fazla yapmadan önce doktorunuza danışın. Doktorunuz bu konuda sizi daha bilinçli yönlendirecektir. Fitness düzeyinizi yükseltmek için, bu önemli adımları izleyin:

  • Egzersiz miktarının minimum kurallarına uyun
  • Öncelikle yürüyüş ile vücudunuzu açın
  • Sadece kendinizle yarışın çünkü her vücut diğerinden farklıdır

Eğer fitness çalışmalarınızı iyileştirmeye istiyorsanız, yavaş ve istikrarlı bir izleyin. Her şeyden önce  tutarlılığın önemli olduğunu unutmayın.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir