Kıyafetlerinizdeki renk uyumu ile zayıf görünün!

Kıyafetlerinizdeki renk uyumu ile zayıf görünün!

Sitemiz imaj koçu İrem Uğursoy, kıyafet seçiminde renkler nasıl olmalı, hangi vücut tipi hangi renkleri tercih etmeli sorularının cevabını veriyor.

‘’Renkli kıyafet ve aksesuarları ( çanta, ayakkabı vb. ) hangi renkle kombine edebilirim?’’ gibi sorular geliyor. Kısa bilgilerle size renk kürarları göstermek istiyorum. Artık renkli kıyafet veya aksesuarları ile kolay kombin yapmayı öğreneceksiniz.

Lütfen sadece renkleri dikkate alın, kıyafetlerin modeline bakmayın.

1. Monokromatik, benzer renkler ( Monochromatic )

2014 Sonbahar / 2015 Kış Monokrom Trend devam ediyor

monokrom trend foto 1

Tüm kombinde tek renk kullanılıyor . Aynı rengin daha açık veya daha koyu tonların harmonisi yumuşak uyumu ortaya çıkarır ve sizi daha uzun ve zayıf gösterir. Yeşil renkli örneğe bakalım. Yeşil rengi İnsana huzur verir ve insanı rahatlatır. İç açıcı ve güven veren bir renktir. Aynı zamanda umudu, yeniliği, gençleşmeyi ve yeniden canlanmayı çağrıştırır.

skala green monokrom foto 2

Bedeninizin alt kısmı daha “ağır” ise ( Armut tipi ( üçgen ) vücuda sahipseniz eğer ) alt kısımda daha koyu ton kullanın . Mesela fotodaki gibi : Koyu Çam ağacı etek ve mint rengi bluz.

monokrom foto 3

Bedeninizin üst kısmı daha “ağır” ise ( ters üçgen vücut tipi ) koyu tonu üst kısımda kullanın. Unutmayınız! Yüzünüze yakın renk sizin renk grubunuzun rengi olmalı.

Monokromatik ( benzer renk ) kullanırken aynı ya da farklı tonları kullanın ve aksesuarlarla kombinasyonları tamamlamayı unutmayın.

Monokromatik bir skala : Mavi ( Lacivert )

skala mavi monokrom foto 4

Lacivert düşüncenin rengidir. Sezgileri güçlendirir ve karar vermeyi kolaylaştırır. Sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği simgeler. İş hayatında kullanmak için ideal bir renktir.

monokrom foto5

DİĞER HABERLER

İrem Uğursoy

İrem Uğursoy

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir