Kocaelili kadınlar sağlığa yürüyor

Kocaelili kadınlar sağlığa yürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Obeziteyle Mücadele ve Hareketi sağlıklı Yaşam Projesi için kadınları bekliyor.

Dördüncüsü gerçekleşecek olan Obeziteyle Mücadele ve Hareketi sağlıklı Yaşam Projesi’ne katılmak isteyen 20 -60 yaş arası ev kadınları 10 Kasım’a kadar şahsi dilekçeyle veya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’ne telefonla ulaşarak başvurularını yapabilecekler.

6 aylık tek program olarak uygulanacak olan proje, obezite ve obezitenin yol açtığı hastalıkların azaltılmasını hedefliyor. Ev kadınlarına sağlıklı beslenme ve spor yapma imkanı sunuyor.Programa katılan ev kadınları sağlık taramalarının ardından 50’şer kişilik gruplar halinde eğitime alınıyor. Eğitimler, step, aerobik, plates gibi uygulamalı egzersiz programlarının yanı sıra genel beslenme, ilk yardım, sporcu sağlığı gibi teorik derslerden oluşuyor.

Yeni gruba bir dönem süresince haftada 3 gün 45’er dakika olacak şekilde 3 seans egzersiz programı uygulanmakta olup, egzersiz programı hafta içi mesai saatleri içersinde yapılıyor. Egzersiz programı devam ederken gruba katılım yapılmıyor. Yeni katılımlar diğer dönemde değerlendiriliyor. Egzersiz programı kişinin sağlık durumuna göre hafif ve normal egzersiz olarak belirlenerek uygulanıyor. Bir seans yaklaşık olarak 50 kişiden oluşuyor. Egzersiz programı BESYO mezunu spor eğitmenleri tarafından yürütülüyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir