Kolesterol Üzüm Çekirdeği İle Düşmüyor!

Kolesterol üzüm çekirdeği ile düşmüyor!

Kolesterolü üzüm çekirdeği ile düşürmeye çalışmayın! Kolesterol ilaçlarının hastalara yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu, uzun süreden beri bitmeyen bir tartışma konusu.

Bu tartışmadan olumsuz etkilenen bazı yüksek kolesterol hastaları ilaçlardan uzaklaşıp bitkisel yollara başvuruyor. Oysa yalnızca bitkisel yol ile kolesterolü düşürmeye çalışmak çeşitli sağlık risklerine davetiye çıkartmak anlamına gelebiliyor. Kolesterolü düşürmesi amacı ile üzüm çekirdeği yada başka bitkilerin tüketilmesinin zararlı olabileceğine değinen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Doktor Sinan DAĞDELEN şunları söylüyor.

“Üzüm çekirdeğinde veya kabuğunda bulunan bir takım maddelerin kötü kolesterolün oksidasyonunu azaltıcı ve safrada yağ miktarını arttırmak gibi etkileri bulunuyor.” Prof. Doktor Sinan DAĞDELEN ayrıca kolesterolü düşürmek için aşırı muz yemenin kalbi durdurabileceğini yada sarımsağın da tansiyonu aşırı derece düşürebileceğini belirtiyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir