Kolesterol ve cevizin önemi

Her 3 yetişkinden biri yüksek kolesterol seviyesiyle karşı karşıya. Bu düzeyi düşürebilecek omega 3 yağ asitleri içeren zengin gıdaları mutlaka tüketmeliyiz.

Yeni yapılan çalışmalara göre bu doymamış yağların bazı türleri ceviz, keten tohumunda bulunan bazı alfa linolenik asitlerin faydasını açıklamaktadır.Yüksek kolesterolü olan kişilerin tam yağlı süt, yoğunlaştırılmış süt, kremşanti, kaymak, taklit süt, yağlı peynir, yumurta, işkembe çorbası, paça, balık yumurtası, havyar, belirsiz yağda kızartılmış ürünler, yağlı etler, sosis, salam, sucuk, dondurma, baklava, kremalı pasta, bütün hazır çikolatalı ürünler, hindistan cevizi, hazır salata soslarından mutlaka kaçınmalıdır.

Günde en az iki tane ceviz tüketmeye dikkat etmeli, yemeklerde ve salatalarda zeytinyağı kullanmalı, taze sebze meyve tercih edilmelidir. Ayrıca her gün egzersiz yapılmalıdır.”

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir