Koşarak formda kalınKoşarak formda kalın
19 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 2.013 kez okundu.

Kusursuz bir beden, ekstra enerji ve tarifsiz bir mutluluk! Bunların hepsi sadece sporda saklık ve her kesime en uygun spor koşmak. Uzmanlar zayıflamak isteyenlerin kesinlikle önce yürüyüş ve koşu planlarının olmasını belirtiyor. Her şekilde zayıflamak mümkün, ilaçlar, diyetler gibi şeyler zayıflatıyor ancak tekrar eski halinize dönmeniz an meselesi oluyor.

Uzmanlar hafta da en az üç kez yaklaşık 15 km koşmanın kişiyi motive eden en önemli aktivite olduğunu belirtiyor. Düzenli olarak spor vücudu gerginleştirip sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Taş gibi bir pop ve kalca isteyenler kesinlikle koşmak zorundadırlar. Cinsel açıdan da vücut her zaman en etkili yerdir. Cinsel arzuların artması ve partnerinizle sağlıklı cinsel bir ilişki içinde güzel bir vücut çok önemlidir.

Koşma hevesini uyanık tutmak isteyenler değişikliklere, eğlenceye ve giderek artan iş tempolarına hazır olmalı. Çünkü ruh ve beden aynı anda hareket halinde olmalıdır. Spor yapıp monoton bir hayat sürmeye devam ederseniz yapılan spor sadece tek bir amaç için olur, buda sizin ruh sağlığınızı etkilemeye başlar.  Koşma sporunda zinde kalmanın en önemli koşulu, sürekli yeni egzersiz teknikleri geliştirmektir. Örneğin kendinize bir tempo cetveli hazırlayın. Bir hafta 15 dakika yürüyorsanız 15 dakika da koşuyorsanız bunu her hafta 5-10 dakika yükseltin. Bu sayede vücut size daha iyi bir gelişim formu sağlayacaktır ve bu sayede kendinize daha büyük hedefler için içgüdüsel bir güven sağlayacaksınız. Hem zayıflamak hemde formda kalmak için her gün mutlaka 30 dakika koşun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git