Kumrallar için saç makyaj tüyoları

Kumrallar için saç makyaj tüyoları


Sitemiz stil danışmanlarından İlkay Çoruhlu, kumral hanımlar için saç ve makyaj tüyoları veriyor. Size en çok yakışan rengi bilin, çok daha şık durun.

Merhaba sevgili okurlar,

Bir önceki yazılarımızda Esmer bayanların tercih etmesi gereken saç rengi tonları ve makyaj rengi tonlarından ve kıyafet rengi tonlarından bahsetmiştik.Bu haftaki yazımızda ise kumral bayanların tercih etmesi doğru olan saç ve makyaj rengi tonları üzerinde duracağız, sonraki hafta ise kıyafet ile devam edeceğiz.

SAÇ

Sevgili okurlar, kumral bir bayan olarak kıyafet, saç ya da makyaj tonlarına karar vermeden önce cilt renginizi belirlemeniz gerekmekte, yani beyaza yakın açık kumral bir ten renginiz mi var yoksa buğday tenli dediğimiz biraz koyu bir ten rengine mi sahipsiniz ?

Beyaz ten rengine sahip iseniz yani açık kumralsanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Hemen hemen birçok renk teninizin rengi ile uyumlu olabilir. Beyaz rengine uygun saç renkleri kızıl ve bakır tonları, koyu kestane tonları, sarının hemen hemen her tonu, çikolata kahve tonları gibi birçok saç rengidir.

Buğday tenlilere uygun olabilecek saç renkleri arasında koyu kirli sarı, sütlü çikolata, koyu kestane, koyu kahve, koyu çikolata ve klasik kumral renkleri ön plandadır. Bu saç renklerinden birini buğday ten renginiz ile birlikte kullandığınızda her zamankinden daha havalı ve güzel görüneceğinize emin olabilirsiniz.

MAKYAJ

Açık kumrallarda doğal harika durur. Açık toprak tonları, mavi ve eflatun tonlarını gözlerinize uygulayabilirsiniz. Pembenin çeşitli tonlarını da hem göz, hem de yanak ve dudaklarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Rimel rengi olarak siyah yada koyu kahveyi tercih edin.

Koyu kumrallar ise koyu toprak renkleri, zümrüt, koyu gri, bej ve kahve tonlarında farlar kullanarak gözlerini vurgulayabilirler, allık renginde mercan tonlarını seçmek iyi bir seçim olur.

Eğer saçlarınız koyu kahve tonlarında ise, açık kumrallar da koyu kumrallar da mavi tonlarında far kullanabilir, eflatun far için de aynı şeyi söyleyebiliriz.

Daha net ve dikkat çekici bakışlar için eyeliner tercih edin, gece makyajında eyeliner ile birlikte koyu renk far tonlarını tercih edin, ayrıca gece makyajında ışıltılı tonlarda dore ya da gümüş rengi far kullanabilirsiniz. Gözlerinizi çok vurguladığınız zaman rujunuzu hafif tonlarda tutun, dudak rengi bir parlatıcı iyi bir seçin olacaktır.

Göz makyajınızı hafif tuttuğunuz noktada dudak renginizi belirginleştirebilirsiniz, unutmamak gereken en önemli olgu, yüz makyajında her seferinde tek bir noktayı ön plana çıkarmaktır, göz makyajınız koyu tonlarda veya iddialı ise dudaklar dikkat çekmemeli, ya da tam tersi dudaklarınızda kırmızı, bordo gibi dikkat çekici tonlar kullanıyorsanız göz makyajınızı çok hafif yapmalısınız, teninizin renginde bir far ve bolca rimel kullanmak çok doğru bir seçim olacaktır.

Bir sonraki yazımızda kumral bayanların tercih etmesi doğru olan kıyafet renkleri üzerinde duracağız.

Herkese mutlu, huzurlu ve başarılı bir hafta dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

DİĞER HABERLER

İlkay Çoruhlu

İlkay Çoruhlu

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir