Kumrallara yakışan renkler

Kumrallara yakışan renkler

Sitemiz stil danışmanlarından İlkay Çoruhlu, bir önceki yazısında kumrallar için verdiği saç makyaj tüyolarından sonra şimdi de giyim tonları ile ilgili ipuçları veriyor. Kumrallara en çok yakışan renk tonları burada…

Merhaba sevgili okurlar,

Bir önceki yazılarımızda kumral bayanların tercih etmesi gereken saç rengi tonları ve makyaj rengi tonlarından bahsetmiştik. Bu haftaki yazımızda ise kumral bayanların tercih etmesi doğru olan kıyafet ton ve renkleri üzerinde duracağız.

Kumral bayanlar açık renk bir ten rengine sahip oldukları için soluk tonlardan biraz uzak durmaları gerekmekte..nedir bunlar; açık griler, uçuk pembeler, uçuk maviler ikinci planda tercih edilmeli, tercih edildiği noktada ise mutlak suretle daha sert renk bir parça ile kombin edilmelidir, koyu kahve, siyah, lacivert gibi.

Bu noktada ikinci bir ayırım noktasını da incelememiz gerekmekte, saç renginizin açıklığı ya da koyuluğu; Eğer kumralsanız ve saçınız da açık renkli ise Fuşya rengi, mor, orta ve koyu yeşil, lacivert, hardal, koyu mavi, bordo,kahve, koyu pembe, koyu kırmızı, mürdüm, lila, vişne tonlarını tercih edebilirsiniz mavi, beyaz, pembe, fuşya, lila, koyu kırmızı, bordo, vişne, mürdüm, gümüş gri öneriliyor.

Ten renginiz açık, saçlarınız koyu tonlardaysa; pembe, siyah, kırmızı, mor, mavi, pembe, kahverengi, sütlü kahve, bej, devetüyü rengi, haki yeşil, zeytin yeşili, fıstık yeşili, mürdüm, turuncu, sarı, somon, gül kurusu, kemik, altın, kiremit kırmızısı ve gülkurusu renkleri tercih edebilirsiniz.

Kumral bayanların aksesuar seçimi de daha çok gündüz gümüş tonları , akşam ise dore tonlarından yana olmalı, özellikle gece makyajı ve küpe, kolye gibi aksesuarlarda dorenin parıltısı ve iddiası kumral bayanlara çok yakışmakta.

Bir sonraki yazımızda sarışın bayanların tercih etmesi doğru olan saç rengi, makyaj tonları ve kıyafet renkleri üzerinde duracağız.

Herkese mutlu, huzurlu ve başarılı bir hafta dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

DİĞER HABERLER

İlkay Çoruhlu

İlkay Çoruhlu

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir