Kuşburnu C Vitamini Deposu

Kuşburnu C Vitamini Deposu

Kuşburnu meyvesi, C vitamini bakımından kolayca temin edebileceğiniz en zengin bitkisel kaynaktır. Deneyselde C vitamini ve bitki bileşenlerine bağlı olarak kuşburnu kuvvetli antioksidan etkisine sahip olduğu ortaya çıkartıldı.

Özellikle kış mevsiminde soğuk algınlığı şikayetlerinde, grip ve nezle gibi enfeksiyonlu hastalıklar çok yaşanır. Kuşburnu çayı ile  C vitamini eksikliğini giderebilir ayrıca iltihap giderici etkisinden de yararlanabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Kuşburnu meyveleri, bilhassa C vitamini ve polifenolik içeriği nedeniyle soğuk algınlığından koruyucu ve tedavisine yardımcı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır” dedi.

Son yıllarda kuşburnu meyvelerinin ileri yaşlarda yaygın görülen eklem kireçlenmesi (osteoartrit) ve romatizma ağrılarının giderilmesindeki etkileri de klinik araştırmalar sonucunda açıklandı.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir