Menopozda fazla kilo kaçınılmaz mı ?

Menopozda fazla kilo kaçınılmaz mı ?


Neredeyse her kadın menopoz sürecinde kilo sorunu yaşar. Fakat bu durum kaçınılmaz değildir. Yani doğru şekilde beslenerek ve hareket ederek fazla kilolara mahkum olmamak sizin elinizde.

Menopoz döneminde kilo alınmasının pek çok nedeni var. Bunlardan birincisi; tabiki hormonal değişiklikler. Bunun yanında yaşlanma, yaşam tarzında değişim, genetik faktörler vb. etkiler de kilo alınmasına neden olabilir.

Sizin için ideal olan kiloyu koruyabilmek için menopoz sürecinde yemek yemeyi biraz daha azaltmak ve fiziksel aktivitelerinizi artırmak gerekiyor. Sağlıklı ve hareketli bir yaşam ile beraber menopoz döneminde kilolarınıza mahkum olmamak sizin elinizde.

Unutmamak gerekir ki; menopoz sürecinde alınan kilolar oldukça tehlikeli. Kalp ve tansiyon rahatsızlıkları, diyabet, meme kanseri gibi pek çok hastalığın riskini artırdığı için fazla kilolardan uzak durmalı.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir