Meral Özkan 63 kilo verdi

Meral Özkan 63 kilo verdi


Adana’lı Meral Özkan 30 yaşında ve son günlerde bir çok haber sitesi ondan bahsediyor. Verdiği kilolarda gündeme gelen Meral Özkan hayatından çok mutlu. Bilgisayar öğretmenliği yapan Meral Özkan, tesadüfen tanıştığı yaşam koçunun hayatını değiştirdiğini söylüyor.

Zayıflamak için bir çok yol ve yöntem denediğini söylüyor ancak bir türlü kilo veremeyen Meral Özkan sonunda zayıflamanın yolunu buldu.

Özkan, üniversiteyi dereceyle bitirdiğini, ancak fazla kiloları nedeniyle yaptığı iş başvurularının olumsuz sonuçlandığını anlatıı. Meral Özkan, şunları söyledi:

“Özel sektörde iş başvurusu yaptığım yerlerde daha çok dış görünüş ön plana çıktığı için görüşmelerim hayal kırıklığı ile bitiyordu. Arkadaşlarım arasında kilolu oluşum espri konusuydu. Neredeyse hayata küsme noktasına gelmiştim. Bir gün tesadüfen tanıştığım yaşam koçu, hayata olumlu bakmamı sağladı. Ardından sağlıklı beslenme uzmanına gittim. Uzman doktor, aç kalmadan, kilo verebileceğimi söyledi. Doktorumun önerileriyle beslenmemi düzenledim. Doktorumun tavsiyelerine uyarak 2 yılda 64 kilo zayıfladım. Mağazalarda uygun beden bulamadığım için kıyafetlerimi terzide diktiriyordum. Şimdi ise 36-38 beden hazır giyim ürünlerini giyiyorum. Zayıflayınca çevremdekilerin bakış açısı değişti. Artık bana acıyarak bakmıyor, fikirlerime değer veriyorlardı. İş teklifleri almaya başladım. Bir belediyenin meslek edindirme merkezinde mesleğimi yapıyorum. Duygusal anlamda da teklif geliyor. Artık her konuda seçen taraf ben oldum. Özgüvenim yerine geldi. Dar paça pantolon da giyiyorum, minik etek de. Hiç sevmediğim tartıya her gün çıkıyorum. Kontrolü elden bırakmıyorum.”

Kaynak: Hürriyet

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir