Mevsim değişikliği kilo aldırıyor

Mevsim değişikliği kilo aldırıyor


Yazın davetlere katılıyoruz, eş dost akrabalarla toplanıyoruz. Bu arada yediklerimizin de farkına varamıyoruz. Kışın ise; hareketsizlik ve kış mevsimi sonucu gelen depresyon kilo almamıza neden oluyor.

Fazla kilolar çağımızın en önemli sorunlarından biri. Herkesin kilo alması için de çeşitli nedenler var. Kimi; vücut yapısı, cinsiyeti, yaşı, rahatsızlıkları nedeniyle kilo alıyor, kimi ise; hareketsizlik ve çok yemekten. En önemli nedenlerden biri de; kuşkusuz mevsim değişiklikleri.

Mevsim değişikliği, insanların yeme alışkanlıklarının değişmesine ve hareketsizliğe neden oluyor. Bu da fazla kiloları kaçınılmaz hale getiriyor.

Uzun yaz günlerinde serinlemek için yenen dondurmalar, meyveler ve içilen gıdalar fazla kilolar olarak geri dönüyor. Kışın ise; vücut soğuğa karşı cephe alıyor ve daha çok yeme isteği oluşuyor. Bunun yanında depresyonla beraber gelen fiziksel aktivite eksikliği de kilo almaya neden oluyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir