Ne zaman egzersiz yapmalıyız?

Ne zaman egzersiz yapmalıyız?


İstediğiniz kiloya ve sıkılaşmış bir vücuda sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden biri; mutlaka spor. Peki spor ne zaman yapılmalı?

Fazla kilolardan kurtulmak için; düzenli egzersiz ve doğru beslenme şart. Her şeyde olduğu gibi bunların da belli kuralları var. Ne tür spor yapılmalı, ne zaman yapılmalı, ne ne zaman yenmeli gibi pek çok soru var. Biz ise ne zaman egzersiz yapmanız gerektiğinden bahsediyoruz.

Egzersizlerinizi mümkün olduğu kadar sabah yapmaya çalışın. Hiçbir şey yemeden spor yapmaya da özen gösterin. Sabah spor yapanlar, günün diğer saatlerinde spor yapanlara göre çok daha fazla yağ yakıyor.

Sabah saatlerinde müsait değilseniz, öğle saatlerinde ya da iş çıkışı yapabilirsiniz. Uzmanların araştırmalarına göre haftada en az iki gün spor yapanlar, yapmayanlara göre çok daha az stresli ve  verimli oluyorlar.

Spor yapmak için günde sadece yarım saatinizi ayırmanız yeterli. Ne zaman olduğu önemli değil, yeterki spor yapın…

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir