Obezlere özel ambulansObezlere özel ambulans
3 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 1.422 kez okundu.

Artık obezler acil durumlarda hastaneye götürülmek için sıkıntı yaşamayacak. Fazla kilo problemi olan, ambulans ve sedyelere sığmayan hastalar için Ankara il Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Paramedik Derneği tarafından düzenlenen, “Ambulans ve Sürüş Güvenliği Ambulans Ergonomisi” panelinde, yeni geliştirilen ambulanslar basına tanıtıldı.

Ankara İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, yaptığı açıklamada, dünyada tüm ülkelerin kalp-damar, kanser ve obezite hastalıklarıyla boğuştuğunu ve bu yıl Sağlık Bakanlığı tarafından da “obeziteyle mücadele programı” oluşturulduğunu hatırlattı.

Aksoy, personelin, özellikle iki insanla taşınabilir ağırlık limitini geçen hastaları alırken çok güçlük çektiğini anlattı. Bu nedenle, aldırdıkları içi boş bir ambulansı, özel bir vinç sistemiyle donatarak, 350 kg ağırlığındaki bir hastayı bile rahatlıkla evinden alarak hastaneye ulaştırabilecek duruma getirdiklerini anlatan Aksoy, “Tekerlekli sandalye, her türlü merdivenli mekandan yere inmeyi kolaylaştırıyor. Tabi bu hastalar için, özel geliştirilmiş karyolaların da kullanılması gerekiyor. Numune Hastanesi obezite hastaları için kullanılabilecek özel yatak ve tedavi imkanı oluşturabilecek ortamı sağladı” dedi.

CNN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git