Öğle Yemeği ve Tatlı Krizi

Öğle yemeği ve tatlı krizi

Öğle yemeğinde protein ağırlıklı beslenmeyi öneren Diyetisyen Müge ÖZYURT bu şekilde gün boyunca kendinizi tok ve enerjik hissedeceğinizi belirtiyor. Bir porsiyon ızgara et, tavuk yada balık, yanında mevsim yeşilliklerinden oluşan salata, iki dilim tahıllı ekmek ve bir bardak ayrandan oluşan bir menüyü tercih edebilirsiniz.

Ekmeği öğünden çıkartmak sık yapılan bir yanlıştır. Özellikle B grubu vitaminlerden zengin olan ekmek gün boyu enerjimizi korumak için çok önemlidir.

Öğleden sonra tatlı kriziniz tutarsa bunu önlemek için aç kalmadan, kan şekerini dengeleyecek şekilde beslenmelisiniz. İki yada üç saat aralıklar ara öğünler tüketilmelidir. Ara öğünlerde magnezyum ve potasyumdan zengin muz, ceviz, badem, taze ve kuru meyveler, yoğurt süt, tam tahıllı ekmek ve peynirli sandviç öneriyoruz. Eğer akşam yemeği geç yenecekse iki tane ara öğün tüketilmelidir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir