Oval vücut tipi için moda önerileri

Giyim tarzınızla fazla kilolarınızı gizlemek çok kolay. Aslında bir çok ünlü de bu yöntemi kullanarak aldıkları kiloları hiç kimseye fark ettirmeden verirken biz hiç kilo almadıklarını sanıyoruz. Sitemiz İmaj Koçu ve Stil Danışmanı İrem Uğursoy her hafta bu konulara özel yazılarıyla sizi bilgilendiriyor. Oval vücut tipi için moda önerileri ile bu yazısı oldukça merak uyandırıyor.

Geçen haftaki yazımda Armut (Üçgen) vücut tipi için palto, mont yada trençkot alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmıştım. Bugün Oval vücut tipi için birkaç ipucu vermek istiyorum.

Eğer Oval vücuda sahipseniz size en uygun modeller A kesimi palto veya koza kesimi (oval) modeller yakışacaktır. Eğer daha klasik bir tarzda palto giyiyorsanız trapez kesimi tercih edebilirsiniz.
Oval vücut tipi için moda önerileri
Almak istediğiniz paltonuzun uzunluğu boyunuza göre seçilmelidir. Kısa yada orta boylu biriyseniz üst giyiminizin uzunluğu dizlerinize kadar. Orta ve uzun boylu biriyseniz de daha uzun model seçebilirseniz.
Oval vücut tipi için moda önerileri
Çift düğmeli model kullanmayınız çünkü sizi daha da kilolu gösterecektir. Tek sıra düğmeli modeller sizi sihirli bir şekilde daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca küçük ama önemli detaylara dikkat etmelisiniz: dikey çizgiler ve robalı modeller sizi daha ince görünmenize yardımcı olacak. Doğal asimetrik kesimli modeller de tercih edebilirsiniz. Paltonuz sizin rengi tonu olmalıdır ( soğuk yada sıcak tonu ). Bu sayede doğal güzelliğiniz ortaya çıkacaktır. Renk analizde cildiniz tonu öğrenebilirseniz.

Broş ve şal gibi aksesuarları da unutmayınız. Aksesuarlar görünümünüzü daha özel ve benzersiz hale getirecektir.

Oval vücut tipi için moda önerileri

DİĞER HABERLER

İrem Uğursoy

İrem Uğursoy

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir